تعمیرات انواع پمپ های آب خانگی

  • 3

تعمیرات انواع پمپ های آب خانگی

تعمیرات انواع پمپ های آب خانگی، دانش و اطلاعات اولیه در ارتباط با تعمیر پمپ های آب خانگی گاهاً میتواند از بسیاری از بحران ها و حتی خسارت ها جلوگیری نماید و باعث حفظ سلامت پمپ های آب خانگی و کاهش هزینه تعمیر آن گردد در ادامه با ما همراه باشید تا چند نکته کلیدی در مواقع مواجهه با آن را به شما آموزش دهیم.

نکته ایمنی:
هنگام تعمیر یا سرویس پمپ حتما کفش به پا داشته باشید و دقت کنید که زمین خیس نباشد.

در طول زمان مشکلات مختلفی ممکن است برای پمپ و منبع شما رخ بدهد مانند از تنظیم خارج شدن فشار پمپ، یکسره کار کردن پمپ و قطع نشدن آن، قطع و وصل شدن متوالی پمپ، کم شدن باد داخل منبع تحت فشار و آب دادن پمپ، لرزش و سروصدای پمپ، داغ شدن بیش از حد پمپ، جابجا نکردن مایع و خرابی اتوماتیک پمپ آب می باشد که برای رفع هر کدام از آنها راه حل خاصی وجود دارد که به اختصار به توضیح برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

اگر پمپ آب ساختمانتان یکسره شده و خاموش نمی شود:
دلیل اصلی بروز این مشکل می تواند تنظیم نبودن اتومات مکانیکی باشد که باید توسط سرویسکار دوباره تنظیم شود.
خشک کار کردن و بی آب شدن پمپ آب می تواند به فیبرو فنر که مانع از نشت آب از روی شافت به داخل الکتروموتور می شود، آسیب بزند.
هوا کشیدن پمپ آب و چسبیدن کنتاکت های کلید اتومات مکانیکی نیز موجب بروز مشکل می شوند.

خرابی اتوماتیک آنالوگ پمپ آب:
کلید اتوماتیک پمپ یکی از وسایلی است که به پمپ متصل می شود و مغز متفکر و فرمانده پمپ می باشد و دستور قطع یا وصل پمپ را می دهد. این وسیله برقی در مقایسه با دیگر وسایل پمپ، بیشتر دچار مشکل یا خرابی می شود.
علت اصلی خرابی اتوماتیک مکانیکی مشکلات مربوط به مخزن تحت فشار است. اگر منبع خراب شود تنظیم اتومات بهم می ریزد. دلیل دیگر، کیفیت پایین اتوماتیک است.

پمپ بدون باز بودن هیچ شیری باز کار می کند:
خرابی فلوتر توالت فرنگی یا فلاش تانک باعث می شود که مدام آب به داخل چاه فرستاده شود و چون نشتی را نشان نمی دهد تشخیص داده نمی شود. برای مطمئن شدن از وجود مشکل باید شیر فلکه آب داخل را باز کنید و شیر فلکه آب و شیر فلاش تانک را ببندید.
دلیل دیگر ممکن است سوراخ شدن لوله باشد.

هواگیری:
اگر درون لوله ورودی پمپ آب و شیر ورودی پمپ، هوا باشد نمی تواند آب را مک بزند.

روش هواگیری پمپ آب:
در پوش هواگیری پمپ را باز کنید و داخل پمپ و لوله مکش را توسط آب در چندین نوبت پر کنید تا هوای داخل پمپ کاملا خالی شود و سپس درپوش هوا گیری را سفت ببندید.

از کار افتادن موتور پمپ:
اگر موتور پمپ شما از کار افتاد لزوما به معنی سوختن آن نیست. در اکثر مواقع با سرویس درست الکترو موتور مشکل پمپ حل می شود اما اگر خازن پمپ آب آسیب دیده باشد یا ضعیف شده باشد نمی تواند پمپ آب را راه اندازی کند.

لرزش یا سروصدای زیاد پمپ:
بیشتر به دلیل بالانس نبودن روتور یا مستحکم نبودن فوندانسیون است. اما دلایل دیگری مانند وجود اجسام خارجی در پروانه یا شل بودن قطعه ای روی محور نیز می تواند باشد.

تنظیم فشار آب پمپ:
وقتی میخواهید فشار پمپ را تنظیم کنید باید تمامی شیرهای آب را ببندید و با باز و بسته کردن یک شیر پمپ را تنظیم کنید. این تنظیم باید متناسب با تعداد واحدهای ساختمان باشد تا دورترین نقطه به پمپ هم فشار آب خوبی را داشته باشد.

منبع تحت فشار پمپ آب:
3تعمیر پمپ خانگی
در داخل منبع فشار آب یک تیوپ لاستیکی پر از آب است. منبع تحت فشار، متناسب با پمپ انتخاب می شود و مقدار هوای آن نیز در منبع ها متفاوت است که در روی هر منبع مشخصات آن نیز وجود دارد. با کم شدن هوای داخل منبع، پمپ به خوبی کار نمی کند و دچار مشکل می شود.
اگر پمپ آب بیش از 5بار در دقیقه روشن و خاموش شود به احتمال فراوان منبع تحت فشار یا تیوپ آن دچار مشکل شده است. مخزن های تحت فشار نیاز به تعویض مخزن باد و تنظیم باد دارند و تیوپ آنها در کمتر از 1 سال سوراخ می شود. البته اگر مخزن باد grundfos خریداری کنید حداقل تا 2-3 سال نمی ترکد ولی باید باد آن را تنظیم کنید.

چنانچه در زمینه تعمیر پمپ آب خانگی خود نیازمند کمک داشتید تیم تخصصی خالوی در خدمت شماست


3 Comments

اميرشفق

دسامبر 21, 2017 at 12:46 ب.ظ

باسلام .پمپ آب منزل ما احتياج به تعمير دارد ،باتوصيه هاي تيّم شمادرسايت تعميرات ،مشكل حل نشد.در اولين فرصت پذيراي لطف ومحبت شما ميباشيد.كارگرشمالي-خ١٨-جنب سوپرقادري-پلاك١٢٧طبقه اول. ٠٩٣٣٦٤٧٣٧٩١

    ali

    مارس 25, 2019 at 3:39 ق.ظ

    برای گرفتن وقت تعمیرات باید تماس گرفته شود

رحمان

اکتبر 3, 2018 at 11:07 ب.ظ

سلام.چرا پمپ اب واحد ما یکسره است .بعدش خود لوله ها اب داغ میشن.خود لوله اب وزانو بقیه مه داغن.دلیلش چیه؟؟

پاسخ دهید

جستجو:

تعمیر و بازسازی انواع پمپهای سیرکولاتر داب و گرندفوس و تصفیه استخری

تعمیر و بازسازی انواع پمپهای سیرکولاتر داب و گرندفوس و تصفیه استخری با گارانتی تعمیر در شرکت الکترو پمپ خالوی

تجربه ما در کنار دانش به روز موجب گردیده بهترین خدمات را در کمترین زمان ممکن برای شما ارائه نماییم.

نماینده فروش و خدمات پس از فروش شرکت اسپیکو

الکترو پمپ خالوی تنها نماینده مجاز فروش و خدمات پس از فروش شرکت اسپیکو در تهران می باشد.

نماینده

آخرین دیدگاه‌ها

×

سلام!

برای ارتباط از طریق واتساپ روی نام پشتیبان کلیک نمایید

× اگر سوالی دارید؟ از ما بپرسید